Tekdil İngilizce Öğrenim Merkezi

>Ziyaretçi Sayısı:3840
EN İYİ EN KALİTELİ EN HESAPLI EN GARANTİLİ**İlkokul ve Ortaokul için İNGİLİZCE**Çocuğunuz 6-12 yaşlarında ise; İngilizce öğrenmesi çok kolaydır. Yeter ki doğru yöntem ve uygulamalar seçilmiş olsun. Ço...        devamını oku
Yetkili İbrahim Kocabalı
Telefon (0312)242 18 38
Adres Orun Villaları 2753 Cad. 2756 Sok. No:2 Çayyolu
Mail tekdil.info@gmail.com

Vizyonumuz

        EN İYİ EN KALİTELİ EN HESAPLI EN GARANTİLİ**İlkokul ve Ortaokul için İNGİLİZCE**Çocuğunuz 6-12 yaşlarında ise; İngilizce öğrenmesi çok kolaydır. Yeter ki doğru yöntem ve uygulamalar seçilmiş olsun. Çocuklar dili oynayarak ve konuşarak öğrenirler. Tekdil İngilizce Çocuk Programları onlara bu fırsatı verir; onların İngilizceyi severek ve dili yaşayarak öğrenmelerini sağlar.

''Biz İngilizceyi severek ve yaşayarak öğreniyoruz.''

Sizin çocuğunuzun da böyle öğreneceğine eminiz!
İlkokul ve Ortaokul için İNGİLİZCE YAZ OKULU


Bu sene 8.sini gerçekleştireceğimiz Yaz Okulu Programımız; her hafta farklı bir TEMA ile çocukların eğlenmesini sağlayarak İngilizce öğretirken; aynı zamanda onları fiziksel, kültürel ve sosyal yönlerden de geliştiren bir yapı içerisindedir. 

Yaz okulumuza katılan çocuklarımızın İngilizce öğrenerek eğlenceli vakit geçirmelerinin; fiziksel, kültürel ve sosyal gelişimlerinin yanı sıra;
- Sosyal grup kavramı içerisinde kendilerine güvenlerini sağlayarak;
- İngilizce dramalarımız ile kendilerini iyi ifade edebilmelerini sağlayarak;
- Grup çalışmalarımız ile paylaşma ve yardımlaşma duygularını geliştirerek;
- Eşsiz mutfağımız ile beslenme alışkanlıklarını düzenleyerek;
- Özel hazırlanmış programımız ile zaman kavramının önemini kazandırarak;
- Zengin öğrenme ortamımız ile ilgi ve yeteneklerini keşfedebilmelerini sağlayarak;
- Oyun ve yarışmalar ile kazanmanın keyfini, kaybetmenin üzüntüsünü kişiliklerine dengeli bir şekilde kaynaştırarak bireysel gelişimlerine de katkıda bulunuyoruz. 

Öğretirken mekan sınırlamamız yoktur: serviste, sınıfta, bahçede, yemekte, teneffüste, yüzerken, gezerken bulunduğumuz her yer eğitim alanımızdır. Kendi oyunumuzu kendimiz yazarken, kurgulayıp oynarken, mutfakta kendi kekimizi kendimiz yaparken ve hatta kendi domates ve biberimizi yetiştirip, salatamıza doğrarken yaptığımız tek şey yaşayarak İngilizce öğretmektir.

 
 İngilizce Yaz Okulu programı sabah saat 9:00’da bahçede İngilizce oynanan oyunlarla başlar ve akşam 17:00’ye kadar değişik aktivitelerle, İngilizceyi yaşayarak öğretir!

 

''Biz İngilizceyi severek ve yaşayarak öğreniyoruz.''

Sizin çocuğunuzun da böyle öğreneceğine eminiz!


Tekdil İngilizce Öğrenim Merkezi 

1978 yılından beri faaliyet gösteren kurumumuz; 2006 yılında Ankara’da yeni bir şube daha olarak TEKDİL Çayyolu’nu hizmete açmıştır. Çayyolu Şubemizde sadece ilk ve orta okul öğrencilerine eğitim verilmekte olup; yetişkinler Karanfil Sokak'taki Merkezimizde eğitim görmektedirler. Kurulduğu andan itibaren profesyonelliğinden ve ciddiyetinden hiç ödün vermeden İngilizce öğretimi konusunda kaliteli eğitim hizmeti veren Tekdil, 30 yılı aşkın süredir 7’den 70’e tüm kursiyerlerin ihtiyacını karşılamaktadır. 

 

Neden İngilizce?

Globalleşen dünyamızda İngilizce öğrenmek bir gereksinim haline geldi. Dünyanın dört bir yanından insanları İngilizce öğrenmeye iten sebep, bu kişilerin İngilizceye karşı oluşturdukları sosyal tavırlarıdır. Bununla birlikte İngilizcenin popülerliği; medya, eğitim, iletişim gibi yollarla her geçen gün daha da fazla artmakta. Bilimsel, sanatsal ya da politik toplantılarda dünyanın her yerinden gelen katımcılar ortak bir dil varlığının pratikliğine ihtiyaç duymuş ve bu dil İngilizce olarak kabul edilmiştir. Keza uluslararası ilişkilerde de iletişim dili İngilizcedir. Ayrıca akademik ve sosyal hayatımız sürecinde internet sayesinde dünyanın dört bir yanına ulaşabildiğimiz bugünlerde değişik kültürlerden insanlarla iletişime girebiliyoruz. Bu iletişimde tek dil olarak yine İngilizce ön plana çıkıyor. 

 

Yabancı Dil Eğitimi İçin En uygun Dönem

Yabancı dil eğitimi için en uygun dönem, bireyin çocukluk çağıdır. Çocukluk döneminde ana dili gibi yabancı dili de yaşayarak öğrenmeye başlayan birey, ilerleyen dönemlerde yaşayarak öğrenip, çekinmeden konuşabildiği yabancı dilinin ‘dil bilgisi’ni de öğrenmesiyle birlikte ikinci bir dile sahip olur. Çocukluk döneminde yabancı dil öğrenmemiş olan bireyler için de çok geç değildir. Yabancı dil her yaşta öğrenilebilir fakat bireyler için bu eğitim süreci ertelendikçe yabancı dil eğitimi daha da güçleşmektedir. 

 

Öğrenci, Veli ve Tekdil?

 Okulların yakında açılacak olması velilerin kurs ve etüt merkezi arayışını yoğunlaştırdı. Bu konuda seçenekler oldukça fazla ve bu durum seçim yapma şansını oldukça zorlaştırıyor. Çeşitli kurs ve etüt merkezi arayışında olan veliler, çeşitli kriterleri göz önünde bulundurarak seçim yapıyorlar. Amaç güvenilir bir kurumda; bazen yabancı dil eğitimi bazen de okul derslerinin pekiştirilmesi olabiliyor. Çalışan veliler için, çocuğun iş dönüşü kurumdan alınması da önem kriterler arasında. Çayyolu Şubemiz, velilere tüm bu seçenekleri sıcak bir çatı altında, bir arada sunuyor: Eğitim sezonu boyunca çocukların güvenilir bir ortamda kaldığı, katıldıkları süreç içerisindeki aktivitelerle eğlenerek eğitim gördüğü, aktiviteler öncesi ve sonrası arkadaşlarıyla birlikte iştahla yemek yedikleri, sıcak bir aile ortamı; hem veliyi hem de öğrenciyi rahatlatıyor.

 

İngilizce Eğitimi İçin Nasıl bir Yol izlenmeli?

 İngilizce eğitimi bir yana, eğitimin branşı ne olursa olsun öncelikle öğrenciyi programın içinde aktif tutmak gerekir. Eğer öğrenci kendisini eğitimin içinde hissederse, o programda sürekliliğin ardından isteklilik ve başarı gelir. Diğer branşlarda olduğu gibi, İngilizce eğitimini de kursiyerin algılama-öğrenme becerisini görsel ve işitsel destekli materyallerle destekleyip; öğrenciyi programın içine itmek yerine, programın içine çekmek gerekir!

 

Çayyolu Şubesi ve Junior Eğitimi?

 Tekdil Çayyolu Şubesi, 300 m2’lik kapalı eğitim alanı ve 600 m2’lik aktivite bahçesiyle sadece JUNIOR eğitimi için açıldı. O dönemde Ankara'da uygulamalı İngilizce eğitimi veren tek kurum Tekdil'di. Şimdilerde ise uygulamalı eğitim veren kurum sayısı artmaya başladı ve Tekdil, 35 senedir olduğu gibi yenilikleriyle örnek alınan kurum olmaya devam ediyor.

Gerek okul sezonu içerisinde gerekse yaz tatili dönemlerinde sadece ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik programlar veren Tekdil Çayyolu Şubesi, 7 senedir Çayyolu’nda kursiyerlerin severek geldiği dil okulu oldu.

Bizi Bulun

Adres Orun Villaları 2753 Cad. 2756 Sok. No:2 Çayyolu