Çiçek Bahçesi Anaokulu

>Ziyaretçi Sayısı:13951
**EN İYİLER EN YENILER*PROFOSYONEL KADROSUYLA* Çiçek Bahçesi Anaokulu ve Etüt EğitimMerkezi,,
Çocuklar bizim yürek atışlarımız.
Onlar geleceğin umut dolu adımları.Bu nedenle çocuklarımıza, koşulsuz ...        devamını oku
Yetkili Çiçek Bahçesi Anaokulu ve Etüt Eğitim Merkezi
Telefon ALO KREŞ;(0312)483 32 00 * 483 38 88
Adres Öveçler 1042, Cad. (Eski 4. Cad.) 86/13 Dikmen, Ankara, Çankaya
Mail info@cicekbahcesianaokulu.com
x
x

Vizyonumuz

        **EN İYİLER EN YENILER*PROFOSYONEL KADROSUYLA* Çiçek Bahçesi Anaokulu ve Etüt EğitimMerkezi,,
Çocuklar bizim yürek atışlarımız.
Onlar geleceğin umut dolu adımları.Bu nedenle çocuklarımıza, koşulsuz sevgi ve tutarlı ilgi ile huzurlu, güvenli bir ortam sunuyoruz. Bize emanet ettiğinizin en değerli varlığınız olduğunu biliyor ve bu bilincin getirdiği sorumlulukla çocuklarımızı her daim seviyor ve koruyoruz. Deneyimli ve uzman kadromuz ile bilimsel olarak hazırlanmış ve onaylanmış olan Eğitim ve Öğretim planı günlük olarak saat dilimleri içinde uyguluyoruz.
Eğitim sistemimiz içinde;
Aktif öğrenme yöntemi Çoklu ve geniş zeka alanlarına yönelik çalışmalar (yaşayarak, görerek ve deneyler yaparak öğrenme) teknikleri ile daha etkin bir eğitim sunmaktayız
Okulumuzda;
Sabah kahvaltısı, öğle yemeği, ikindi kahvaltısı(hazır gıda kullanılmamaktadır) Psikolojik danışmanlık Ana-baba okulu seminerleri Okul-aile işbirliği İlkokula hazırlık çalışmaları Branş olarak, İngilizce, müzik, bilgisayar, drama, dans, seramik,,
Eğitim 
Çocuklar bizim yürek atışlarımız. Onlar geleceğin umut dolu adımları. Bu nedenle çocuklarımıza, koşulsuz sevgi ve tutarlı ilgi ile huzurlu, güvenli bir ortam sunuyoruz. Bize emanet ettiğinizin en değerli varlığınız olduğunu biliyor ve bu bilincin getirdiği sorumlulukla çalışıyoruz. Deneyimli ve uzman kadromuz ile Dünyanın gelişmiş ülkelerinde uygulanan en geçerli eğitim programlarını ve modellerini biliyor ve izliyoruz. Her çocuğu gözleyerek, izleyerek, her birinin birer birey olduğu gerçeği ile ayrı tanıyarak eğitim programımızı oluşturduk. 

Bu eğitim sistemimiz;

Çocukların KENDİ DÜNYASI DIŞINDAKİLERLE BAĞLANTILARINI keşfettikleri bu dönemde, 
• Evrensel çocuk haklarından haberdar, bilinçli, yaratıcı ve özgür düşünce ortamında
• Çocukların YAPABİLDİKLERİYLE ilgilenen yapamadıklarıyla yüreklendiren 
• Yaratıcılığı kısıtlayan KALIPLARIN dışında, 
• Çocukları KONUŞTURUP, DİNLEMEYİ ön planda tutan,
• Çevrelerindeki dünyayı anlamlı hale getiren, DENEME ve YANILMALARINA fırsat veren,
• Kuralları tümüyle çocukların özgür duygu ve düşüncelerini destekleyen bir öğretiyi içeren,
• Öğretmenlerin çocuklarla birlikte ARAŞTIRAN, dikkatli ve düşünceli bir ortak olduğu, 
• Çocukların meraklarını kışkırtan, “NİÇİN, NASIL, NEDEN böyle?”sorularına karşılık aradıkları aktivitelerle dolu bir okul öncesi eğitim ve öğretim modelidir. 

Eğitim sistemimiz içinde; 

Aktif öğrenme yöntemi Çoklu ve geniş zekâ alanlarına yönelik çalışmalar (yaşayarak, görerek ve deneyler yaparak öğrenme) teknikleri ile daha etkin bir eğitim sunmaktayız.

Burayı çocukları hayata hazırlayan bir yer olarak düşünmedik. Hayatın kendisi olsun istedik. Okuldaki bütün düzenlemeleri çocukların yaşam biçimini yansıtacak ve onların içinde yer aldığı aktivitelere göre yapılandırdık. Mutfaktan tuvaletlere kadar her alana çocukların kimlik ve değer katması için ön hazırlıklar yaptık. Eşyaları ve bazı materyalleri yerleştirirken sade ve fonksiyonel olmasına dikkat ettik. İçinde çocuklar olduğu zaman anlam ve hayat bulacağını, yeniden şekilleneceklerini düşünerek hareket ettik. 

Bu programları izlerken öğretme şeklimizin ‘’ çocuğun nasıl öğreneceğini öğrenmek olduğuna karar verdik. 

Bize ait olan programı oluşturduk. 

Çiçek bahçesi Anaokulu olarak eğitimi vurgulayan, araştıran, eğlenen eğlendiren ve çocukların kendilerine göre çözüm önerilerinin ortaya sunduğu bir yaşam ortamı hazırladık. 

Dünyanın gelişmiş ülkelerinde uygulanan en geçerli eğitim programlarını ve modellerini biliyor ve izliyoruz, çocuklarımızın Türkiye’de yasıyor olduğu gerçeğini de görerek evrensel çocuk haklarından haberdar, bilinçli, yaratıcı ve özgür düşünce ortamında eğitim alarak toplumun tam da içinde, vatandaş olma bilincini küçücük beyinlerine yerleştiren bir eğitim süreci sunuyoruz. Öğretmenlerin çocuklara liderlik yaptığı, çocuklarla birlikte araştıran, çocukları MERAKLARINI kışkırtan, “niçin, nasıl, neden böyle” sorularına karşılık aradıkları aktivitelerle dolu bilimsel olarak hazırlanmış ve onaylanmış olan eğitim ve öğretim programımızı uyguluyoruz,,
	: Öveçler 1042. Cad. (Eski 4. Cad.) 86/13 Dikmen / Ankara
Telefon	: +90 (312) 483 32 00
Faks	: +90 (312) 483 38 88
E-mail	: info@cicekbahcesianaokulu.com

Bizi Bulun

Adres Öveçler 1042, Cad. (Eski 4. Cad.) 86/13 Dikmen, Ankara, Çankaya