İlkhayat anaokulu Batıkent

>Ziyaretçi Sayısı:23466
…… çünkü eğitim, tesadüflere bırakılamaz.
 
**Gelişim Ve Fiziki Durum**
 
Okulumuz 360 m2 kapalı ve 70 m2 bahçe alanı olan, düz zeminde olup hiçbir tehlike arz etmeyen bir konuma sahiptir.
Oku...        devamını oku
Yetkili İlkhayat Anaokulu Batıkent
Telefon (0312)566 41 42
Adres Turgut Özal Mahallesi 2164 Cadde 2288. Sokak B/2 Blok No: 30 Batıkent Çakırlar / ANKARA
Mail ilkhayatanaokulu@hotmail.com
Card image cap
yaz okulumuz başladı...
***	Minicik kalplere
			 Kocaman sıcaklık ***

       İLKHAYATA YAZ GELDİ ! 

          				 *jimnastik				
*müzik(ritm ve nota)

 *geziler (piknikler,parklar ve müzeler)	
* sinema ve tiyatro 				  *İngilizce
	
*doğa yürüyüşü ve oryantrik 
						
  *yaratıcı drama 			*halk dansları 

 * çocuk yogası			*resim heykel seramik

3-6 yaş anaokulu ve 7-14 yaş yaz okulu   öğrencilerimizi  
				Bekliyoruz…

							BATIKENT – ÇAKIRLAR
x
x
x
x
x

Vizyonumuz

        
…… çünkü eğitim, tesadüflere bırakılamaz.
 
**Gelişim Ve Fiziki Durum**
 
Okulumuz 360 m2 kapalı ve 70 m2 bahçe alanı olan, düz zeminde olup hiçbir tehlike arz etmeyen bir konuma sahiptir.
Okulumuzda giriş- çıkış koordinasyon görevlimiz dışında, bahçe girişini ve okuldaki alanları kontrol eden kapalı devre güvenlik ve kamera sistemi mevcuttur. Tüm sınıflarımızda merkezi müzik yayın ve santral sistemi kablosuz yangın alarm sistemi ve yeni başlayan öğrencilerimizi girişte bulunan anne-baba cafe\'den izleme olanağı bulunmaktadır.
Okulumuz her ay düzenli olarak ISS tarafından ilaçlanmaktadır. ISS haşere kontrol hizmetleri tarafından kullanılan tüm kimyasallar hem Dünya Sağlık Teşkilatı (WHO), hem de T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış kimyasallardır.

 
Çalışma saatleri:
 
İlkhayat Anaokulu hafta içi her gün 07:30-19:00 saatleri arasında açıktır.
Yarım gün uygulaması her gün 08:00-13:00 / 13:00-18:00 saatleri arasındadır. Üç tam gün uygulaması Pazartesi, Çarşamba, Cuma günleri saat 08:00-18:00 saatleri arasındadır.
Resmi tatillerde ve bayramlarda okulumuz kapalıdır.
Arife günleri, 31 Aralık ve 28 Ekim\'de yarım gün uygulaması yapılır.
Kar tatillerinde okulumuz açıktır, ancak servis hizmeti verilmemektedir.
 
Eğitim programı:
 
Okulumuzda M.E.B. Okul Öncesi Eğitim Programı uygulanmaktadır. Programın yanı sıra her yaş grubu için okulumuz Çocuk Gelişimi Uzmanı ekibi tarafından hazırlanmış olan ‘Özel Etkinlik Planları’ eğitimimizin bir başka özelliği ve tamamlayıcı unsurudur.
5-6 yaş grubu (anasınıfı) öğrencilerimize ilköğretime hazırlık amacı ile yine okulumuzun Çocuk Gelişimi Uzman ekibi’nin programladığı, 28 haftalık bir süreyi kapsayan, sınıf çalışmaları ve ev ödevleri ile devam eden, kapsamlı ve zengin bir program olan ÖGEP (Öğrenci Gelişim Programı) uygulanmaktadır.
Okulumuzun günlük programın da her yaş grubu için ; Türkçe dil etkinlikleri, oyun, müzik, serbest zaman etkinlikleri, sanat etkinliklerinin yanı sıra, ek ders olarak; İngilizce, müzik, drama, resim-seramik-heykel, bale ve modern dans ile yaz okulu programı uygulanmaktadır.
 

**Değerli Velilerimiz;

İlkhayat Anaokulu ailesi olarak sizlerle tanışmaktan çok mutluyuz.

Hızla gelişen ve bilginin altın çağını sürdüğü bir dünyada yaşıyoruz. Etrafımızda öylesine zengin uyarıcılar bulunmakta ki bizlerin çok seçici olması ve bilgiyi verimli bir şekilde kullanması gerekmektedir. Çocuklarımızın da bilgiye dayalı olarak gelişen dünyaya uyum sağlayabilmeleri ve bilgiyi kullanma konusunda seçici davranabilmeleri şarttır.

Bu nedenle çocuklarımızın bilinçli, yeterli ,bireysel özellikleri göz önünde bulunduran,kendi yetenek ve özelliklerini geliştirip kullanabilecekleri bir eğitim almaları gerekmektedir.

Bunu gerçekleştirmek için ,sıcak,sevgi dolu,en önemlisi çocuklarımızın,güvenli ve mutlu olduğu bir ortamda ,bağımsız düşünebilen,bilgi üreten,kendine saygısı olan,yaratıcı,mantıklı,problemlere çözüm getirebilen,topluma uyum sağlayabilen,Türkçe’ yi doğru kullanarak akıcı konuşabilen ve sanatsal bakış açısına sahip bireyler yetiştirmek öncelikli hedefimizdir.

Beraber olacağımız eğitim yılları boyunca çocuklarınızla olduğu kadar sizlerle de beraber olmayı istiyoruz. Çünkü okul- aile işbirliğinin rolü çocukların eğitiminde ve topluma kazandırılmasında çok büyüktür. Çocuk eğitimi aileden kopuk ,tek başına gerçekleşemez. Okul eğitimi aile ve geniş toplumsal çevre ile birlikte yürütülmelidir.

2012-2013 Eğitim Yılında Mutluluk ve Sağlık Dileklerimizle...

İlkhayat Anaokulu
Unutmayalım İlkhayatımız Tüm Hayatımızı Etkiler…

Bizi Bulun

Adres Turgut Özal Mahallesi 2164 Cadde 2288. Sokak B/2 Blok No: 30 Batıkent Çakırlar / ANKARA