Kreş Benim Dünyam

>Ziyaretçi Sayısı:18973
           Benim Dünyam Kreş
Randevu Tel : 0312 442 92 42
 Benim Dünyam Kreş ve Gündüz Bakımevi olarak MEB temel amaç ve ilkelerine bağlı olarak okul öncesi eğitimin amaç ve ilkelerine uy...        devamını oku
Yetkili Benim Dünyam Kreş
Telefon 0312 442 92 42
Adres Sancak Mah.Tiflis Cad. No:47 Yıldız/Çankaya/ANKARA
Mail benimdünyamkres@hotmail.com
x
x
x
x
x

Vizyonumuz

                   Benim Dünyam Kreş
Randevu Tel : 0312 442 92 42
 Benim Dünyam Kreş ve Gündüz Bakımevi olarak MEB temel amaç ve ilkelerine bağlı olarak okul öncesi eğitimin amaç ve ilkelerine uygun çocukların yaşları, gelişim özellikleri, öğrenme hızları, ilgileri, gereksinimleri ile okulun ve çevrenin olanaklarını dikkate alarak özel bakım becerilerini doğru ve temel alışkanlıklarını kazandırmak; sevgi, saygı işbirliği, katılımcılık, sorumluluk, yardımlaşma, paylaşma duygularını geliştirmek ve temel eğitime hazırlamak için varız.

Vizyonumuz;

Sevgi, Güven, Hoşgörü anlayışının hâkim olduğu, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, Türkçeyi etkin kullanan, Bulunduğumuz çevrede farklılıklarıyla ön plana çıkan, etrafına çocuk kahkahaları saçan, mutlu, sağlıklı, huzurlu, paylaşmayı bilen, kendini ifade edebilen, problem çözme becerisine sahip ve kendi potansiyelini en üst düzeyde kullanabilen, Doğa, Çevre, Aile ve yurt sevgisinin verildiği, paylaşmayı ve yardımlaşmayı bilen öğrenciler yetiştiren bir anaokulu olmak. tüm mesleki gücümüzü çocuklarla birlikte çocuklar için kullanmak.
Misyonumuz;
Gelişen teknoloji ve değerler ışığında her gün kendini yenileyen, Özgün, yaratıcı, güvenli ve sevgi dolu bir ortamda çocuklarımızın var olan yeteneklerinin ortaya çıkmasına ve gelişmesine yardımcı olmak, öğrenmeye ilgi uyandırmak, benlik kavramının gelişimine katkıda bulunmak, bilişsel, sosyal, dil, psikomotor becerilerinin gelişimini desteklemek koşuluyla; Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda milli değerlere sahip, kendi düşüncelerini de özgürce ifade edebilen bireyler yetiştirmek. Türk Milli Eğitiminin temel ilke ve değerleri doğrultusunda, eğitimde kalite anlayışıyla sektöründe örnek bir anaokulu olmak.
Değerlerimiz
Yorulmamak, Umut Etmekten ve Hayal Etmekten vazgeçmemek ve Geleceğe ışık tutmak.
Yenilenen yüzümüz ve kadromuzla sizlere ve çocuklarımıza daha iyi hizmet verebilmek için buradayız.
Daha iyi daha güzel ve çocuklarımıza daha uygun bir eğitim vermek için çalışıyoruz.
Sevgiyle büyüyoruz bilgiyle ilerliyoruz.
Eğitim
Okulumuz eğitiminin yanı sıra, teknik donanım ve fiziksel olanaklar açısından en iyi hale getirilmeye çalışılmıştır. Her sınıfta ihtiyaç duyulan hoparlör, TV ve eğitim materyalleri mevcuttur. Bunun yanında okulun laptopu ihtiyaç duyulduğunda sınıflarda eğitime sunulmaktadır.
Okulumuzda tam gün ve yarım gün eğitimi yapılmaktadır. Okulumuz sabah 7.30'da açılıp akşam 18.30'da kapanmaktadır. Velilerimiz de eğitimin dışında tutulmayıp aile katılım çalışmalarıyla eğitime dahil edilmekte, okul-aile-çocuk üçgeninde sağlam temeller üzerine kurulu bir eğitim anlayışıyla hareket edilmektedir. Okulumuzda branş dersleri de verilmektedir. Satranç, halkoyunları, İngilizce, seramik dersleri mevcuttur. Okulumuzda belirli gün ve haftaların dışında özel günler de kutlanmaktadır.(süt günü, pijama partisi, fobi günü vs.)Okulda yapılan etkinliklerin dışında düzenli olarak sosyal etkinlikler (sinema, tiyatro, geziler vs.) yapılmaktadır.
Kadromuz
Kadromuzda tüm eğitmenler, dönemsel hizmet içi eğitimler, seminerler ve süpervizyon çalışmaları ile donanımları sürekli artırırlar.
Fiziki Şartlar
Okulumuz Ankara ili Çankaya ilçesinin Sancak Mahallesinde Tiflis caddesi üzerinde 47 numarada hizmet vermektedir. 3 kat olarak 2012 yılında eğitim-öğretime açılmıştır. Okulumuzda 1 müdür,2 öğretmen ve 1aşçı çalışmaktadır. Okulumuz sınıf, yemekhane,oyun odası, uyku odası, etkinlik odası, çok amaçlı konferans salonu ve bahçeden oluşmaktadır. Her katta çocuklara özel tuvaletler ve lavabolar bulunmaktadır. Yemeklerimiz okulda hijyenik şartlar altında yapılmaktadır.
Güvenlik
Okulumuzda 7 GÜN 24 SAAT online güvenlik bulunmaktadır. Herhangi bir tehlikeye karşı da alarm sistemi mevcuttur. Güvenlik tedbirleri en üst düzeydedir.
Sağlık Hizmetleri
Sınıfların ve okulun genelinde hijyene özen gösterilmektedir. Öğrencilerimizin ve personelin sağlık taramaları düzenli olarak yaptırılmaktadır. okulumuzda günlük dezenfektanlar kullanılmakladır.
AYRICA Okulumuz sivil toplum örgütleriyle işbirliği halinde olup çeşitli kampanyalar düzenleyip kampanyalara katılmaktadır.(Geri Dönüşüm Toplama, Atık Pil Toplama, Tane Tane Kapak Topluyor Adım Adım Engelleri Aşıyor vs.
Beslenme
Yemeklerimiz okulumuzun mutfağında hijyenik şartlar altında ve tamamen organik ürünler kullanılarak yapılmaktadır. Hiçbir hazır malzeme kullanılmamaktadır. Meyve suları dahil taze veya kurutulmuş meyvelerin kaynatılmasıyla elde edilen ürünler kullanılmaktadır
Yemek listeleri hazırlanırken çocukların günlük ihtiyacını karşılayabilecek oranda olmasına dikkat edilmektedir ve diyetisyenimizin onayıyla uygulanmaya konulmaktadır. Aynı zamanda da çocuklarımızın damak tatlarına uygun yiyeceklerin seçilmesine özen gösterilmektedir.
Ulaşım
Okulumuzun servisi bulunmaktadır. Çocuklarımızın güvenliğini serviste de devam ettirmekteyiz. Çocuklarımız nöbetçi öğretmenimizin eşliğinde evlerine teslim edilmektedir. Öğrencilerimiz sadece ailenin belirttiği kişilere teslim edilmektedir. Onun dışında hiçbir suretle başkasına öğrenci teslim edilmemektedir.

Bizi Bulun

Adres Sancak Mah.Tiflis Cad. No:47 Yıldız/Çankaya/ANKARA